EtkinlikKültür Sanat

Saküder Üyeleri İstanbul’da Kahvaltıda bir araya geldi.

Saküder Üyeleri İstanbul’da Kahvaltıda bir araya geldi.

Ankara’da Merkezi İstanbul ve İzmir’de Şubeleri olan Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği geçen yılın Ekim ayından itibaren bu güne dek pandemi koşullarından dolayı İstanbul’da üyelerine yönelik bir faaliyette bulunamayan Saküder 14 Kasım Pazar günü İstanbul’daki üyeleriyle düzenlediği Kahvaltı programında bir araya geldi.
Taksim İnn perra Otel ruf katında gerçekleşen kahvaltı toplantısına Ankara’dan Yönetim Kurulu Başkanı; Ali Eser,
Üyelerden; Güneş Abbas, Sultan Erdinç, Kocaeli’den; Fikriye Bayraktar, İstanbul’dan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı;
Aynur Akın, Prof. Dr. Ahmet Özol, Bahar Özkaya, Aynur Yıldırım, Berfu Bozkurt, Zekiye Besler Kuşçu, Yurdanur Gözcü, Mehmet Gözcü, Yılmaz Gözcü, Nurten Osmanusta, Şaziye Sürekçi, Güllüzar Filis Tonkuş, Ayfer Celen, Nilüfer Batmanoğlu, Zerrin Ünal, Ertan Aykanat ve Beyza Türkyılmaz toplantıya katıldı. Saat 10.30’da kahvaltı eşliğinde başlayan toplantı da üyelere hitaben bir açılış konuşması yapan Başkan Ali Eser aşağıda başlıklar halinde berillen etkinlik konuları hakkında açıklayıcı bilgiler sundu ;

 • Saküder Gap Gezisi ve Antep Sergisi Hakkında Bilgi Paylaşımı
 • Saküder Kıbrıs Kültür Gezisi ve Sergisi Hakkında Bilgi Paylaşımı
  -Saküder 29 Ekim Cumhuriyet Sergisi Hakkında Bilgi Paylaşımı
 • Saküder 25 Aralık Ankara Yeniyıl Sergisi Hakkında Bilgi Paylaşımı
 • Saküder 17 Mart 2022 İstanbul Sanat Buluşması Sergimiz Kadıköy CKM’de Yapılacaktır. Konu Hakkında Bilgi Paylaşımı
  -Saküder 2021 Aralık Ayında Yapılacak Genel Kurul Hakkında Bilgi Paylaşımı
 • Saküder Genel Kuruldan Önce İstanbul İçin Yeni Şube Başkanının berillenmesi ve Genel Kurula Katılarak aday olması konusunda bilgi paylaşımı.
 • Saküder 2022’de İstanbul’da Yapılması Düşünülen Diğer Etkinlikler Hakkında Bilgi Paylaşımı
 • Saküder Sanatçılar Hatıra Ormanı Hakkında Bilgi Paylaşımı, üzerine konuşma yapan Eser Genel Kurul da İstanbul Şube Başkanı adayı olacak olan üyelere de şimdiden başarılar diliyorum diyerek sözlerini sonlandırdı.
  Daha Sonra Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aynur Akın, Kendi Şube Başkanı bulunduğu döneme dair üyeleri bilgilendirici bir konuşma yaptı ve Prof. Dr. Ahmet Özol ‘da Sanat üzerine bir konuşma yaparak yeni dönemde Yönetim kadrosunda ve İstanbul Şube Başkanı olacak, göreve seçilecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum diyerek sözlerini sonlandırdı.
  Toplantıda yer alan üyelerden Yurdanur Gözcü ve Bahar Özkaya söz alarak önümüzdeki seçimlerde İstanbul Şube Başkanlığına aday olacaklarını açıkladılar. Bunun üzerine Başkan Eser de her iki adaya da göstermiş olduğu cesaretlerinden dolayı kutlayarak başarı dileklerinde bulundu.
  Daha sonra,
  Başkan Ali Eser üyelerimizden Beyza Türkyılmaz’a bir sürpriz kutlaması hazırlayarak Doğum Günü Pastasını kestirdi. Saat 10.30’da kahvaltı eşliğinde başlayan toplantı saat 14.30’da bir başka etkinlikte buluşmak üzere son buldu.
  Ali Eser Saküder Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz boş Mağazaya Dön