Mersin Temsilciliği

DR. ÖĞR. ÜYESİ HÜLYA GÜNDOĞDU

MERSİN TEMSİLCİSİ

Hülya Gündoğdu, Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi  Grafik Tasarım lisans eğitimi , Toros Üniversitesi  Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık’da yüksek lisans yapmıştır. Near East University Sosyal Bilimler Enstitüsün de Sanat ve Tasarım ana sanat dalında doktoraya devam etmektedir. Birçok firmada Art Director olarak görevde bulunmuşdur. Milli Eğitim Bakanlığında Resim, İşkur da Uzman Grafik Tasarım Eğitmenliği yapdı.

Şu an Toros Üniversitesi’nde 45 Evler MYO Eğitim-Öğretim ve İdari İşler Koordinatörü ve Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı olarak devam etmekdedir. Ayrıca Şişecam Paşabahçe’de 2007 yılından itibaren bardak desen tasarımlarına devam etmekdedir. Birçok Ulusal ve Uluslararası grup ve karma sergilerinin yanısıra kişisel sergileri bulunmaktadır. Ulusal ve Uluslararası Konferans, Sempozyumlarda bildiriler sunmuştur. Aynı zamanda Ulusal ve Uluslararası yayınlanmış hakemli dergilerde makaleleri bulunmakdadır. Workshop ve seminerler düzenlenmiştir. Avrupa Birliği Araştırma projeleri ve bazı uluslararası projelerde eğitmenlik ve koordinatörlük yapmıştır. Birçok serginin kreatörlüğünü yapmıştır. Eserleri jürili sergilerde sanata ve sergilenmeye değer bulunmuştur. Sokak da sanat etkinlikleri düzenlemiştir. Mersin Kent Konseyi Kültür-Sanat grubunda yer almakdadır.

Sanatçı eserlerinde imgeleri, çizgi ve renklerle biçimsel olarak somutlaştırırken, stilizasyon ve deformasyona uğratarak grafiksel bir dil oluşturmaya çalışmakdadır. Bütünü oluşturan en küçük bir ayrıntıyı bile bir tasarım birliği içerisinde ele alması eserlerine ayrı bir güzellik katmakdadır. Bunun yanı sıra sanatla; dünyayı algılamayı sağlayan bir olgu tasarlamaya çalışmakdadır. Sanatın her dalının çıkış noktasını doğa olarak algılayan bir anlayışın sahibidir. Bu ruhla eserlerini oluşturmakdadır. SAKÜDER Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği üyesidir.

İletişim:

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boş Mağazaya Dön