Hakkımızda

SAKÜDER HAKKINDA

Saküder – Açılımı ise Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği: sanat, kültür ve edebiyat ruhunu taşıyan, bu meşakkatli yolda 11 güzide arkadaşımızla beraber merkezi Ankara’da olmak üzere 3 Ekim 2005 yılında kuruldu. 2010 yılında İstanbul Şubesi, 2018 tarihinde İzmir şubesi açılmıştır. Ülkemizde kültür ve sanat faaliyetlerini sürdüren derneğimizin öncelikli amacı sanat ve sanatçıları bir çatı altında buluşturmayı misyon edinmiş bir sanat kurumudur.

Derneğimizin ana tüzüğünde de olduğu gibi dil, din, ırk, mezhep, yöre ve insan ayrımı yapmadan, Atatürk İlke ve İnkılaplarına son derece saygılı davranarak saygı da kusur işleyenlere de taviz vermeme kararlılığı içerisinde hareket eden, sanat ve sanatkâra sahip çıkan çabalarımızla yılmadan azimli ve bu kutsal yolda yürümeye kararlıyız. Bu kararlılığımız sonuna kadar hizmette taviz vermeden devam edecektir.

Türkiye’nin Misak-ı Milliye sınırları içerisinde de yaşayan tüm sanat ve sanatkârlar (şair, ozan, yazar, ressam, müzisyen, heykeltıraş… v.s. kültür, sanat ve edebiyatın içerisinde yer alan tüm sanatçılarımız) kapsayan ve hiçbir siyasi akıma karışmadan bir araya getirmektir.

Resim tuvale vurulan her fırça darbesinde resimin ruhunu, yaşamın nefesini almasında insan dünyasına bambaşka bir düşünce ve değer katan ressam sanatçılarımız ve şarkılara, türkülere nefesiyle, sazıyla hayat veren müzisyen sanatçılarımızı kucaklayan Saküder, sanata ve sanatçıya olan desteklerini sürdürmeye her zaman devam ettirecektir.

Saküder, şairin kalemi, müzisyenin notası, ressamın fırçası ve her fırsatta sanatla birlikte olma gayretini sürdürmeye devam edecektir.

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boş Mağazaya Dön