EtkinlikFuar ve FestivallerSergiler

Fuar ve Festivaller

ULUSLARARASI SANAT FUARI 2021

Saküder Uluslararası Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği Kuruluşunun 16. yılında çağdaş sanatın önemli örneklerini, 2021 yılında uluslararası sanat fuarları ve festivaller için hazırlıkları yapmaktadır.

Düşünülen bu organizasyonlarda, yurtiçi ve yurtdışından olmak üzere yaklaşık 500 sanatçının 2 bin eserinin yer alması planlanmaktadır.

Türkiye’den ve yurtdışının önde gelen, sanatçılarının katılımlarıyla, kurum ve kuruluşların katılımlarıyla geniş bir kitle olarak Türkiye’nin kültür sanat hayatına katkı sağlamayı hedeflenmektedir. Saküder’ in kuruluşunun 16. yılında kurulduğu günden bu yana sanat ve sanatçının yanında olan bir sanat kurumu olarak çalışmalarını büyük bir özveri ile sürdürmektedir.  Bu organizasyonların Türkiye’nin tanıtımına da büyük bir katkı sağlayacağını altını çizerek belirtmek istiyoruz. Saküder Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser, “Türkiye için önemli uluslararası sanat etkinliklerinden birisi olması için uluslararası bu sanat fuarıyla ülkemizin kültürel anlamda kalbinin attığı önemli merkezlerden biri olduğunu düşündüğümüz için bu organizasyonlar hepimize gurur kaynağı olacaktır düşüncesindedir.

Düzenlenecek olan uluslararası sanat fuarında ve festivallerde konuşmacılar, workshoplar, dans gösterileri ve farklı ülkelerden katılan sanatçılarla şehirlerin ilgi ve odak noktası yapmayı planlanmaktadır. Saküder aynı zamanda uluslararası sanat camiasında olduğu gibi Türkiye’de sanat piyasasına olan güveni sağlamayı istemektedir.

Düzenlenen etkinliklerde koleksiyoner ve sanatseverlerin ilgilerini de ayrıca çekmek düşüncesindeyiz.

Bu süreçten de sanat camiasının olumlu sonuçlar elde edeceğini düşünmekle beraber Türkiye ve uluslararası anlamda çağdaş sanatının önemli eserlerini bir mekânda buluşturarak Yapılacak olan fuar ve festivallerde belirlenecek olan şehirlerinde yerli ve yabancı davetlilere yapılacak özel açılışla izlenmesi ve kapılarını yeniliklerle, yerli ve yabancı sanatseverlerin karşısına çıkacağımıza inanıyoruz.

Kurulduğu günden bu yana sanat ve sanatçının yanında olan Saküder için 2020 ve sonrası için uzun soluklu projelerle Türkiye’nin kültür sanat hayatına katkı sağlayarak,
Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlarken diğer yandan da çağdaş sanatın uluslararası anlamda seçkin örneklerini Türk sanatseverlerle buluşturmayı hedeflemektedir.

Saküder sanatın bir iletişim dili olduğunun ve bunun her bir birey için değerini kültürel ve eğitim açısından herkese ulaşması gerektiğini misyon edinmiş bir sanat kurumudur. Sanat ve kültür, evrensel bir iletişim dilidir. Saküder projeleriyle topluma bilinçlendirme ve günümüz toplumunda sanat eserlerine verilen değeri artırarak sanatçı ve sanatseverleri buluşturmak adına kapsamlı sanat projeleriyle geleceğimize ışık tutmasını düşünmektedir.

Planlanan sanat fuarı ve festivallerde Saküder’ in en önemli düşüncesi sanatçı ve sanatseverlerin aracısız bir bağ kurabilmesine yardımcı olabilmek ve günümüzde oluşmuş sanat ve sanatseverlerin birlikteliğini tekrar sağlamak amacı bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boş Mağazaya Dön