İstanbul Şubesi

DİLVİN TEKSON

İSTANBUL ŞUBE BAŞKANI

1971 yılında İstanbul’ da doğdu, yazar ve ressam bir büyükbaba, ödüllere sahip reklamcı, fotoğrafçı ve akademisyen, Berlin’ de yaşayan bir ağabey ve şu anda Amerika’da büyük bir oyun firmasında animasyon karaktertasarımları yapan bir oğulun annesi olarak, bir şekilde sanatın içinde hep bulundu…

Boğaziçi Üniversitesinde okurken 4 yıl seramik dersleri aldı, bunun yanında Caferağa Medresesinde devam etmekte olan ebru kursları, sonra ahşap boyama ve takı tasarım, şeker hamuru ile heykelli pasta süslemeleri yaparak, hayatına elleri ile şekil verdiği sanatsal dokunuşlar katmaya devam etti. Bu bazen çamur, bazen tahta, bazen şeker, bazen boncuk oldu ama hep hayatında yaratım var oldu. Bu süre zarfında, profesyonel iş yaşamında kendi kurmuş olduğu üç şirket bünyesinde birçok uluslararası kurumsal şirketle çalıştı. Bu şirketlere ihracat ve ithalat, kurumsal kimlik, reklam, tanıtım ve müşteri sadakat programı yapılandırma gibi hizmetler verdi.

Dört yıl Kanada’ da yaşadıktan sonra Karayipler’ de hayali olan Türk restaurantını açtı ve açıldıktan dört ay sonra ülke yemeklerimizi tanıtan bu Türk Restaurantı olarak dört yıla yakın Tripadvisor’ da en iyi restaurant birinciliği sırasını korudu. Karayiplerdeki bu adada yaşayan tek Türk ve tek Türk kadın yatırımcı olarak, bunu da başarı hikayeleri arasına renk olarak kattı ve bir hayalinin altına daha imzasını attı. Ardından Aralık 2019’ da ülkesine geri döndü.

Bu sıralar uzun yıllar eğitimini aldığı ve daha önce de uzun yıllar yaptığı profesyonel yaşam koçluğuna ve insan ilişkileri üzerine yazmakta olduğu kitabının yanısıra Sanat çalışmalarını yeni üyesi olduğu SAKÜDER çatısı altında sürdürmeye başlamıştır. Ayrıca SAKÜDER İstanbul Şube Başkanı olarak bu önemli göreve atanmıştır.

İletişim:

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boş Mağazaya Dön