İzmir Yardım Sergisi

SAKÜDER “BİZ VARIZ İZMİR RESİM SERGİSİ”

Uluslararası Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği Saküder’in, İzmir’deki depremzedeler yararına düzenlemiş olduğu resim sergisi açılışı 12 Şubat 2021 Cuma günü saat 15.00’te Saküder Akademi Sanat Galerisi, Bestekar Sok. 28/11 Kavaklıdere Ankara adresinde katılımcı sanatçılar ve davetliler huzurunda açılışı gerçekleşmiştir.

Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği Saküder, bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak, 30 Ekim’de İzmir’de meydana gelen depreme duyarsız kalmayarak, “İyilik Bulaşıcıdır” diyerek, “Biz de İzmir’e El Uzatıyoruz” sloganıyla bu resim sergini hazırlamıştır. Düzenlenen sergide yer alacak olan eserlerin satışından elde edilecek gelir, depremzedelere ulaştırılarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu kampanyaya destek olarak yatırılacaktır. Düzenlenecek olan bu sergide yurt genelinden İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bartın, Tekirdağ, Antalya, Muğla, Bodrum gibi illerimizde yaşamını sürdüren yaklaşık 50 sanatçımızın 150’ye yakın küçük işlerinden oluşan yağlıboya, suluboya vb tabloları sergilenecektir. Açılışımıza devlet erkanından, siyasetten, iş dünyasından ve sanat camiasından birçok davetlinin katılımı olacaktır. Sergi açılışımız Covid-19 salgın kuralları çerçevesinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması kaydıyla gerçekleşecektir. Saküder 2021 Yeni Yıla Özel İzmir Depremzedeler Yararına Düzenlemiş Olduğu Resim Sergisi açılışıyla biz de İzmir’e el uzatarak, sergi açılışında onur konuklarımızın, değerli sanatçılarımızın ve sanatsever dostlarımızın sergimizin açılışını onurlandırmalarını dileriz. Sergimizin açılışına katkıda bulunarak satın alınan her bir eser, mağdur olan bir vatandaşımıza katkı sağlayacaktır. 12 Şubat’ta açılmış olan bu anlamlı sergimiz 28 Şubat tarihine kadar sanatseverlerin ve bağış yapmayı düşünen izleyicilerin beğenisine açık olacaktır.

Ali Eser

Saküder Yönetim Kurulu Başkanı

SERGİ AÇILIŞ KONUŞMA METNİ:

Saküder’in, İzmirli depremzedeler yararına düzenlemiş olduğu resim sergisi açılışına Çok Değerli Onur Konuklarımız 

Sayın CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN

SAYIN: İYİ PARTİ STK İLİŞKİLERİ BAŞ DANIŞMANI KEMAL ATEŞ

SAYIN: : İYİ PARTİ STK İLİŞKİLERİ KORDİNATÖRÜ NİHAL İÇELLİ

ve çiçekleri ile bizleri onure eden SAYIN CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER, ve CHP BURSA MİLLETVEKİLİ ORHAN SARIBAL’a en işten duygularımla teşekkürlerimizi sunuyorum.

Değerli Sanatçılarımız ve Sanatseverler Dostlarımız tekrar HOŞGELDİNİZ…

Uluslararası Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneğimiz Saküder bir sivil toplum kuruluşu olarak 30 Ekim’de İzmir’de meydana gelen depreme duyarsız kalmayarak “İyilik Bulaşıcıdır.” diyerek “Biz de İzmir’e El Uzatıyoruz.” sloganıyla bu resim sergisini hazırlayarak bugün açılışını yine siz değerli sanatçılarımızın katılımları ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Değerli Sanatçılarımız ve Sanatsever Dostlarımız, şu an bu sergimizde sergilenen eserlerin satışından elde edeceğimiz geliri de depremzedelere ulaştırılmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu kampanyaya destek olarak yatırılacaktır. Bu nedenle imkanlarınız doğrultusunda siz sanatseverler de bir eser satın alarak bu kampanyaya destek olabilirsiniz.

 Bu sergide yurt genelinden İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bartın, Tekirdağ, Antalya, Bursa, Ordu, Muğla, Bodrum gibi illerimizde yaşamını sürdüren yaklaşık 50 sanatçımızın 150’ye yakın küçük işlerinden oluşan yağlıboya, suluboya, ebru vb. tabloları sergilenmektedir.

Bu günkü katılımınızdan dolayı öncelikle şahsım adına sizlere en samimi teşekkürlerimi bir kez daha sunmak istiyorum. Bugün sizlerin beğenisine sunduğumuz resim sergimizin açılış sevincini hep beraber yaşıyoruz. Bu gurur verici hizmetimizde emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize ve eserleriyle bu etkinlikte yer alan sanatçılarımıza katkı ve desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız. Bu anlamlı sergimiz 28 Şubat tarihine kadar sanatseverlerin ve bağış yapmayı düşünen izleyicilerin beğenisine açık olacaktır.

Değerli Sanatçılarımız ve Sanatseverler benim için bir sanatçı, Cumhuriyet Müzesi’nde yer alan birer kristaldir. Dileğimiz şudur: Tekrar nefes alacağımız güzel günlere Atamızın gösterdiği sanat ışığında cumhuriyetimizi koruyarak ilelebet yaşatacağız… Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum…

Ali Eser Saküder Yönetim Kurulu Başkanı

12 Şubat 2021

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boş Mağazaya Dön