AYNUR DÜNDAR

GAZİANTEP TEMSİLCİSİ

Mardin doğumlu olup, ilkokul ve ortaokul eğitimini memleketi Mardin’de, lise eğitimini ise Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. 

Bir kız, bir erkek olmak üzere iki çocuk annesi olan Dündar “Resim sanatı benim için bir aşk duygusudur.” diyor. “Düşüncelerimi tuvallere aktarmak benim için vazgeçilmez bir tutkudur.” diyen Dündar, ilk resim çalışmalarına 2001 yılında Ankara’da Fırça Sanat Galerisi’nde başladı. Daha sonra Sanatçı Asım Yücesoy, Teymur Ağalıoğlu, Oya Başaran ve bir müddet de Hikmet Çetinkaya gibi ressamlarla çalışmalar yapma imkânı oldu.

Katıldığı sergilerden bazıları 2003 Fırça Sanat Galerisi Ankara, 2007 Atakule Sanat Galerisi Ankara, 2010 Fırça Sanat Galerisi Ankara’dır.

Sanatçı ilk kişisel sergisini ise 2015’te İstanbul İkibin bir Sanat Galerisi ve ikinci kişisel sergisini ise 2017’de memleketi olan Mardin Müzesi Sanat Galerisi’n de açtı. Ayrıca sanatçımız ressam arkadaşı olan Oya Başaran ile birlikte 2017’de Gaziantep İl Kültür Turizm Müdürlüğü Sanat Galerisi’nde ortak bir sergi açarak Gaziantep’de sanat severlerin beğenisine sundular.

Sanatçımız Ankara’dan Gaziantep’e taşınarak yaklaşık altı senedir yaşamına ve sanat serüvenine Gaziantep’de devam ediyor. 2020 Eylül ayında Saküder’e üye olan sanatçımız, bugünden itibaren Saküder Gaziantep İl Temsilcisidir.

İletişim:

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boş Mağazaya Dön