Saküder Üyeliği Hakları

SAKÜDER ÜYELİĞİ HAKLARI

Bir Sanatçı için Türkiye’nin hangi ilinden olursa olsun SAKÜDER üyesi olmak bir ayrıcalıktır.

1- Saküder, üye sanatçılarının eserleriyle ilgili telif haklarını hukuken korur ve kollar. Sanatçıların telif haklarıyla ilgili bir sorunu olduğunda SAKÜDER Hukuk Müşavirimize başvuruda bulunması yeterlidir.

2- Saküder üyeleri geçerliliği olan sanatçı üye kimlik kartına sahip olurlar.

3- Saküder Akademi Sanat Galerisi Ankara’da seçkin Galeriler arasında yer almaktadır. SAKÜDER bünyesindeki sanatçılarımıza Ankara’da Akademi Sanat Galerimizde kişisel sergi açmalarında veya karma sergilerde yer almalarında gerekli olanaklar özellikle sağlamaktadır.

4- Saküder Akademi Sanat Galerisinde Atölye Çalışmaları; Yağlıboya atölyesi, Sulubuya atölyesi, Güzel Sanatlara hazırlık desen atölyeleri, Müzik ve çocuk atölyeleri de bulunmaktadır.

5- Saküder yayın ve yapımcılık belgesine sahip olup Saküder Kültür Yayınları olarak da hizmet vermektedir. Yayınlanması uygun görülen üyelerin eserlerinden anı-biyografi, roman, hikâye, şiir, antoloji, ansiklopedi, resim katalogları, cd ve albüm yayınlayarak Türkiye genelinde tanıtımını yaparak kitapevlerinde satışını gerçekleştirmektedir.

6- Saküder kültür hizmeti olarak yurt genelinde ulusal ve uluslararası ödüllü resim yarışmaları, şiir şölenleri, halk konserleri, festivaller, konferanslar, paneller, fuar düzeyinde resim sergileri vb. etkinlikler ve Avrupa’da kültür gezileri ve resim sergileri düzenlemiştir ve düzenlemektedir.

Değerli sanatçılar, sanatseverler; Sizleri öncelikle Saküder’e üye olmaya davet eder. Eserlerinizle birlikte üyemiz olarak Saküder’ in düzenlediği yurtiçi ve yurtdışı resim sergilerinde sizlerin de aramızda yer almanızı dileriz…

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boş Mağazaya Dön