Kültür SanatSanat Atölyelerimiz

Atölye Mayıs 2021

Saküder Uluslararası Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği Ankara Bestekar Sokak No:28/11 de bulunan Saküder Akademi Sanat Merkezinde Çocuklarımıza Özel Yaz Sanat Okulu Atölye çalışmaları için kayıtlarımız başlamıştır. Başkan  Ali Eser yapmış olduğu açıklamada yaklaşık bir buçuk yıldır covid-19 salgın sürecinde, ülkemiz genelinde eğitim ve sanat kurumlarının da kapalı olması sebebiyle, genç yeteneklerimiz Kültür ve Sanat alanında gerekli çalışmalara katılamadığı için; resim sanatına ilgi  duyan çocuklarımızı yetiştirmek ve müzik eşliğinde alanında uzman eğitmenimiz Güneş Abbas öncülüğünde Haziran- Temmuz ve Ağustos ayları olmak üzere resim alanında kendini geliştirmek ve yeteneğini keşfedip açığa çıkartmak isteyen çocuklarımız için yaz sanat okulu  atölye çalışmalarımız olacaktır. Bu çalışmalarımız atölye ortamında yürütülürken zaman zaman açık alanlardan faydalanmak adına Kuğulu Parkta çocuklarımızı eğlendirirken öğreneceğiz . Öte yandan atölye çalışmalarımız esnasında piyona resitali eşliğinde çalışmalar yürütülecektir. Dönem sonunda ise çocuklarımız Saküder Akademi Sertifika ile taçlandırılıp dönem boyunca yapmış olduğu çalışmaları kokteyl eşliğinde sevdiklerinin huzurunda sergilenecektir.

  Saküder Akademi Sanat Merkezi Çocuklarımıza Özel Yaz Sanat Okulu Atölye

PROGRAM;

Ressam Güneş Abbas ile 8 – 13 yaş arası çocuk ve sanat, resim boyama kurslarımızda hayal gücünüzü sanata bakış açınızı ve genel kültür bilgilerinizi geliştirmeye var mısınız?

Haziran, Temmuz ve Ağustos 3 aylık yaz dönemi paket programı haftada iki gün Çarşamba ve Cuma günleri ayda 16 saat çalışma

1-Hayal gücünüzü

2-Sanata bakış açınızı

3-Genel kültür bilgilerinizi geliştirmeye var mısınız?

  HAYAL GÜCÜ NEDİR , NASIL GELİŞİR VE YÖNTEMLERİ

1-Hayal gücünüzü zorlayan tasarımları şişe, kağıt, boya, gibi basit objeleri gerçek hayata gerçeküstü kurgulayarak muhteşem sanat eserlerine dönüştürmek.

2-Hayal gerçek tasarımıysa, hayal gücü gerçeğe ilişkin en büyük güçtür. Çoçuk gerçeği önce hayallerinde sonra dış dünyada var etmektedir.

Kendinize inanın, Başarmaya odaklanın!

  Lekeden soyut çalışmaya, çizgiden desen çalışmasına renklerden hayal dünyamıza giden köprüdür, resim. Objelerden , taşlardan, heykel çalışmasına. Geometrik figürlerden kompozisyon çalışmasına giden yolculukta yer almak ister misiniz ?

  Müzik sesleriyle renklere dönüşen çalışmalar. Dansın estetiğini çizimlere yansıttığı çalışmalar. Şiirin, hikayelerin ,edebiyatın resimlerde yeniden nefes almasını sağlamak. Tarihin efsaneye dönüştüğü destanın bir resme kavuşturulma çalışması.

  Tarihte iz bırakmış ressam, besteci, bale sanatçıları ve yazarların çalışmalarından yola çıkarak resim yapmak.

İLETİŞİM;

Bestekar Sokak.Özgür Apartman 28/11 Kavaklıdere – ANKARA

www.sakuder.org.tr   sakuder2005@gmail.com   05544138170

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boş Mağazaya Dön