Ziyaretçi Sayısı: 174

Yurtdışı Gezileri

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

SAKÜDER 2018 ANADOLU’DAN ESİNTİLER PARİS RESİM SERGİSİ

DER 2018 « LE TOURBILLON D’ANATOLIE » EXPOSITION DE PEINTURE A PARIS

Uluslararası Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneğimiz SAKÜDER Kuruluşunun 13. Yılında Paris’te “Anadolu’dan Esintiler” adlı resim sergisi düzenlemiştir.

Bu sergimiz Paris Anadolu Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde 17 Mayıs 2018 Saat 18.00’de Unesco Nezdinde T.C. Daimî Temsilcisi Büyükelçi Sayın Ahmet Altay Cengizer, Paris Büyükelçisi Sayın İsmail Hakkı Musa, Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Sayın Dr. Demir Fıtrat Onger, Katılımcı Sanatçılarımız, Sanatseverler ve Basın huzurunda açılacaktır.

Değerli sanat dostlarımız bu sergimizde Türkiye’de Anadolu’nun çeşitli illerinde yaşamını sürdüren SAKÜDER üyesi 10 ressam sanatçımızın 2’şer eseri sergilenmektedir ve sergilenen eserler SAKÜDER Kültür Yayınları’mızdan katalog olarak Türkçe ve Fransızca olmak üzere iki dilde yayınlanmıştır.

Derneğimiz SAKÜDER 2005 yılında Ankara’da kuruldu ve 2010 yılında İstanbul’da Şubesini açtı. Bu süre zarfında başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Türkiye’de çeşitli illerde resim sergileri, şiir dinletileri, halk konserleri, çeşitli paneller, konferanslar düzenlemiştir ve düzenlemektedir.

SAKÜDER kültürel faaliyetleri kapsamında 2016 yılından bu yana Paris, Floransa ve Budapeşte’de ‘‘Anadolu’dan Esintiler’’ yurtdışı resim sergileri açmıştır. Bu gurur verici hizmetimizde emeği geçen Yönetim Kurulu üyelerimize, Sanat Komisyonumuza, eserleriyle bu etkinlikte yer alan sanatçılarımıza, sergimize ev sahipliği yaparak, katkıda bulunarak bizlerin Paris’e gelmemize vesile olan Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Sayın Dr. Demir Fıtrat Onger’e ve Kültür Merkezi Müdürü Sayın Hakan Özer’e şükranlarımızı sunarız.

Atamızın göstermiş olduğu sanat ışığında sanatı yaşatmak adına sanatı koruyan, sanatçıya destek olan Saküder olarak kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak ve toplumumuzun aynası olan sanatçılarımızı halkla buluşturarak eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunmak en büyük ülkümüzdür. Saküder ressamın fırçası, yazarın kalemi, müziğin sesi, kısaca sanatçının çığlığı olmak için var olmaya devam edecektir.

Le vernissage de cette exposition va se dérouler le 08 mai 2018  en présence de son Excellence Monsieur İsmail Hakkı Musa Ambassadeur de Turquie en France, Son Excellence Monsieur Ahmet Altay Cengizer Ambassadeur de Turquie à Paris  près l’UNESCO, et de Monsieur Demir Fitrat Onger Président du Centre Culturel Anatolie de Paris, des artistes participant, et des représentants de la Presse.

Notre association Internationale SAKÜDER. Association culturelle pour l’Art et les artistes organise l’exposition « Tourbillon d’Anatolie »  dans la onzième année de sa création.

Dans cette exposition, chacun des vingt-quatre artistes, membres de l’association SAKÜDER vivant dans différentes villes de Turquie; Ankara, Istanbul, Canakkale, Antalya, Sivas, et Elazig présentera deux œuvres.

A cette occasion SAKÜDER a réalisé un catalogue bilingue (turc et français) où ces œuvres sont  reproduites.

Notre association SAKÜDER a vu le jour en 2005 à Ankara, une succursale a été ouverte à Istanbul en 2010.

Au cours de ses années d’existence SAKÜDER a organisé plus particulièrement à Ankara et à  Istanbul et aussi dans d’autres villes, des expositions d’art, des soirées de poésie, des concerts publics, des conférences et des rencontres culturelles.

En organisant une exposition à Paris, capitale de la France, SAKÜDER, dans le cadre de ses activités culturelles ouvre de nouvelles perspectives.

Nous tenons à remercier tous ceux qui ont contribué à la réalisation de cette exposition ; aux membres du conseil d’administration, au Comité d’Art, aux artistes qui présentent leurs œuvres, au président du Centre Culturel Anatolie, Demir Fıtrat Onger, qui nous accueille et a facilité notre venue à Paris et aussi Hakan Özer secrétaire général du Centre Culturel Anatolie. Le grand idéal de SAKÜDER est de soutenir les artistes, de développer l’intérêt pour l’art et la création, et pouvoir transmettre notre culture aux futures générations ; suivre le chemin qu’Ataturk nous a montré en accordant l’importance à l’art et à la culture sous toutes ses formes et ainsi promouvoir les valeurs culturelles, pour le développement intellectuel de la Nation.

ALİ ESER

SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı

Président du Conseil d’Administration de Saküder

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz boş Mağazaya Dön
  Open chat