Anadolu’dan Esintiler Budapeşte Sanat Buluşması

 / DUYURULAR

Saküder Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneğimiz Kuruluşunun 13.Yılında Anadolu’dan Esintiler Budapeşte Sanat Buluşması resim sergisi açılışımız
15 Nisan 2018 saat: 18.00'de basın huzurunda açılacaktır. Sergi açılışımıza Budapeşte Valisi, Budapeşte Belediye Başkanı ve Türk Büyükelçimiz özel olarak davet edilecektir. Bu sergide 25 ressam sanatçıya yer verilecektir. Düzenlenen serginin Özel Katalog Kitabı iki dilde yayınlanacaktır.Sergi açılışımıza sanatçılarımız ve Budapeşte de yaşayan sanatsever dostlarımız davetlidir. Bu sergimiz aynı zamanda 6 gece 7 günlük Orta Avrupa Kültür Gezisi kapsamında gerçekleşecektir.(Macaristan, Avusturya,Çek Cumhuriyeti, Slovakya,Budapeşte, Viyana, Prag, Bratislava, Karlova)

Paris'i ve Floransa'yı kaçırdım diyenler 
Orta Avrupa turunu ve Saküder Anadolu'dan Esintiler Budapeşte Resim Sergisini kaçırmayın. kayıtlar 01 Ocak 2018 son bulacak.
Kayıt ve detaylar için irtibat 05544138170

Saküder Mensublarına Özel 
13-19 Nisan 2018
Ankara’dan Ve İstanbul’dan Hareket Orta Avrupa
Macaristan Avusturya Çek Cumhuriyeti Slovakya
7 Gün/6 Gece/Oda Kahvaltı/4*Otel /Thy İle Havayolları/Extra Turlar Dahil
Budapeşte Viyana Prag Bratislava Karlovary Estergon

1.Gün/13 Nisan 2018/Ankara/İstanbul/Budapeşte:
• Sabah Saatlerinde Esenboğa Havaalani İç Hatlar Thy Önünde Buluşma
• Bilet Bagaj Ve Pasaport İşlemleri Sonrasi Thy Uçuşu İle İstanbul’a Hareket. Atatürk Havalimanina Variş. Dış hatlar Terminaline Transfer ,Bilet Ve Pasaport İşlemleri Sonrası TK 1033 Saat 11.30 Da Budapeşteye Hareket. Yerel Saat İle 12.55 Te Budapeşte’ye Varış.
• Havalimanında Bizi Bekleyen Rehberimiz Ve Otobüsümüzle Buluşma,Otobüsümüze Transfer.
• Resimlerin Sergi Salonuna Teslim Edilmesi Ve Sonrasında Panoramik Şehir Gezisi,Tuna Nehrinin İki Yakasındaki Sağ (Buda) Ve Sol (Peşte) Kıyısı Şeklinde İki Bölüme Ayrılmıştır.Berlin’den Sonra Orta Avrupa’nın En Büyük İkinci Şehri Olup, Macaristan Nüfusunun Beşte Biri De Burada Yaşamaktadır.Tuna’nın Sol Kıyısında Buda Şatosunun Çevresinde, Parklarla Süslü Modern Caddeler Ve Târihî Semtler Uzanır. Şehrin Beyni Ve Büyük Semtler İse Tuna’nın Sağ Kıyısındaki Ovadadır. Budapeşte’ye Varışı Takiben Panoramik Şehir Turu.Budapeşte’de Görülecek Yerler Arasinda; Erszebet Köprüsü, Tüm Şehri Kuşbakışı İzleyebileceğiniz Gellert Tepesi,Unesco Dünya Mirası Listesinde Olan Balikçilar Kulesi Ve St. Mathias Katedrali , Şehrin İlk Köprüsü Olan Zincirli Köprü, Görkemli Bir Tablo Çizen Parlamento Binasi, Macar Krallarının Heykellerinin Ve Heykellerin Altında Da Kahramanlıklarını Gösteren Kabartmaların Bulunduğu Kahramanlar Meydani Görülecek Yerler Arasindadir.
• Otelimize Varış.Odalara Yerleşme,Serbest Zaman,Konaklama Otelimizde
2.Gün/14 Nisan 2018/Budapeşte/Estergon Kalesi (Esztergom & Visegrad & Szentendre):
• Saat 07.00 De Uyandirma Ve Kahvalti Saat 08.00 De Aracimiza Transfer Ve Estergon Kalesi Olarak Bilinen Öğle yemekli Esztergom & Visegrad & Szentendre Gezisi,1553 Yilinda Kanuni Sultan Süleyman Zamaninda Osmanlilarin Olan Esztergom & Tuna’yi Gözetleyen Kalesinden Aldiği İsimle “Yüksek Kale” Olarak Anilan Visegrad Osmanlilari’in Batida İlerlemelerinden Kaçan Sirp Ve Yunanlilarin Kurduklari Bir Kent Olan Dar Dolambaçli Sokaklari Ve Mimarisiyle Akdeniz Havasini Yansitan Sanatçilar Kenti Olarak Bilinen Szentendre Gezisi.Saat 15.00 Te Otelimize Dönüş.Sergi İçin Hazirlanma Ve Saat 17.00 De Sergi salonuna Variş.Saat 18.00 De Sergi Açilişi,Sergi Açilişi Sonrasi Gala Yemeği(Macar Gecesi),Konaklama Otelimizde
3.Gün/15 Nisan 2018/Bratislava/Viyana:
• Saat 07.00 Uyandırma Saat 07.30 Kahvaltı,Saat 08.30 Otobüsümüze Transfer Bratislava’ya hareket.(200km,yaklaşık 2.5 saat) Bratislava Şehir Gezisi.Görülecek Yerler Arasinda Oldtown(Eskişehir)Heykelller Kentide Denilen Bu Şehirde Schöne Naci,Nucil Ve Napolyon Heykelleri ,Çeşmeler,Hlavne Namesti Meydani,Ulusal Slovak Tiyatrosu,Bratislava Lakesi Ve Tarih Ve Arkeoloji Müzesi Var.
• Viyanaya Hareket,(79 Km.Yaklaşık 1 Saat) Viyanaya Varış, Ve Viyana Şehir Gezisi
• Viyana’da İlk Görülecek Yer Ünlü Vıyana Opera Binası , 1365 Yılında Herzog Rudolf Iv. Tarafından Kurulan Viyana Üniversitesi Ardından Yüzyılı Aşkın Tarihçesi İle Ünlü Parlemento Binasi ,Dünyanın Sayısız Sanatçısını Barındıran Vıyana Tiyatrosu Ve Son Olarak Vıyananın İmparatorluk Sarayı Holfburg Ve Müzeler Bölgesinde Geziyoruz,Serbest Zaman. Otelimize Yerleşme,Konaklama Otelimizde
4.Gün/16 Nisan 2018/Viyana/Mayerling& Seegrotte(Viyana Ormanları Turu:
• Saat 07.30 Uyandırma,Saat 08.30 Kahvaltı Saat 09.30 Aracımıza Transfer,
• Seegrotte yapay mağarasında Nazilerin ilk uçaklarını yaptığı yeri ve gölde tekne gezisi yapacağız.Daha sonra Schöbrunn Sarayını panoramik görüp fotoğraf çekeceğiz.Viyana’ya dönüş.serbest zaman konaklama otelimizde.
5..Gün/17 Nisan 2018/Prag
• Saat 07.00 Uyandırma,Saat 08.00 Kahvaltı Saat 09.00 Aracımıza Transfer,
• Prag’a Hareket.Yaklaşık 4 Saatlik (333 Km.)Yolculuk Sonrası Prag’a Varış.
• Prag Şehir Gezisi,Orta Bohemya'da Vltava Nehri'nin Üzerinde Yer Alır.Prag "Altın Şehir", "Doksanların Sol Bankası", "Masal Şehri", "Şehirlerin Anası" Ve "Avrupa'nın Kalbi" Gibi İsimlerle De Anılır.Panaromik Şehir Gezimiz Sırasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, 870 Senesinde Yapımı Bitirilen Arnavut Kaldırımlı, Koyu Geçişlerle Ve Tarihi Kiliselerle Dolu Bir Şehir Olarak Hala İhtişamını Koruyan Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, Dünyaca Ünlü Yazar Kafka’nın Evi, Jan Hus’un Heykeli, Tyn Kilisesi Ve Belediye Binası Gibi Bir Çok EserinBulunduğu Eski Şehir Meydanı Ve Güzelliği Benzersiz Olsun,Birdaha Yapılamasın Diye Kralın Gözlerini Kör Ettiği Mimarın Muhteşem Eseri , Tarihi 15.Yy’a Dayanan Astronomik Saat Kulesi Gezileri Vlatana Nehri Üzerindeki Köprüde Fotoğraf Çekimi,Otelimize Yerleşme,Konaklama Otelimizde
6.Gün/18 Nisan 2018/Prag/Karlovy Vary:
• Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası 08.00 De Otelimizden Ayrılıyor Ve Karlovy Vary’ Ye Hareket Ediyoruz…Yaklaşık 2 Saatlik(127 Km.) Yolculuk Sonrası Karlovy Vary ‘Deyiz.
• 17. Ve 18. Yüzyılda Avrupa Sosyetesinin Ve Devlet Adamlarının En Uğrak Ve En Meşhur Şehri Olan Karlovy Vary’nin Eşsiz Tabiatı İçinde, Yan Yana İnşa Edilmiş Onlarca Muhteşem
• Sarayı, Atatürk’ün 1918 De Kaldığı Oteli, Dovorak`In, Mozart`In Göthe`Nin,Beethoven`In, Puşkin`İn Evlerini Görecek,12 Farklı Termal Suyun Çıktığı Termal
• Galerileri Ziyaret Edecek Ve Kristal, Porselen,Granat,Kehribar Taşlarının Ve Diğer Geleneksel Çek Hediyelik Eşyalarının Satıldığı Fabrika Satış Mağazalarında Alışverişle Geçireceksiniz..
• Dünyanın En Sağlıklı Kenti Olarak Bilinen Termal Kaplıca Ve Doğal Kaynaklarıyla Ünlü Karlovy Vary’de Yeraltında Binlerce Mineral Yatağı Vardır. Yuri Gagarin Heykelinin Arkasındaki Modern Binanın İçinden Çıkan Kaynak 20 Metre Yükseğe Fışkırıyor Ve Dünyadaki En Büyük Sıcak Kaynaklardan Biridir.Sıcaklığı 41-72 Derece Arasındaki Suyunun Tadı Çok Özel Ve Vücutta Özel Bir Etki Bırakır.Karlsbad Sıcak Mineral Suyu Vücut İçin Gerekli Hemen Her Minareli İçerir
• Öğle Saatlerinde Bu Güzel Bölgeden Ayrılarak Prag’a Dönüş,Serbest Zaman,Konaklama Otelimizde7.Gün/19 Nisan 2018/Prag/İstanbul/Ankara:
• Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Odaların Boşaltılması Ve Saat 11.30 Da Havalimanına Transfer.Bilet Ve Pasaport İşlemleri Sonrası THY’ nin TK1772 Saat 14.35 Uçuşu İle İstanbu’a Hareket.Yerel Saat 18.10 Da İstanbul’a Varış.İç Hatlara Transfer Ve Ankara’ya Hareket.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
THY İle Ankara ve İstanbul'dan ulaşım 
- Ankara/ İstanbul / Budapeşte ve Prağ / İstanbul / Ankara/ uçak bileti
-HAVALİMANI VERGİLERİ
-Budapeşte Havalimanı Otel Prag Havalimanı Transfer
- Budapeşte, Bratislava, Viyana, Prag arası ulaşım,
- 4 Yıldızlı otellerde 6 gece oda kahvaltı konaklama
-Tüm Otel Konaklama vergileri
- Budapeşte (Gala Yemeği Macar Gecesi ) 
- Kahvaltılar (7)
- Uçakta 20 Kg bagaj taşımacılığı,
- SEYAHAT GÜVENCE Paketi sigortası 
- Tur boyunca Türkçe Rehberlik hizmetleri.
- KDV
- Esztergom/Visegrad/Szentendre Tur (Öğle Yemekli)
- Bratislava Turu/ Viyana Şehir Turu/Prag Şehir Turu
- Öğle Yemekli Karlovary Turu

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
- 120 € vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir). Hususi(yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir
- 15 TL yurt dışı çıkış pulu 
- Bahşişler (Rehber ve Kaptan Bahşişi Kişi Başı 10 Euro )
- 2. Gün hariç Akşam yemekleri
- öğle yemekleri
- Programda dahil olduğu yazmayan; diğer müzelerin girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Arzu edenlerle akşam yapılacak programlar (En az 12 kişinin katılımıyla gerçekleştirilir)
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)

KONAKLAMA ŞEKLİ VE GEZİ ÜCRETİ 
İKİLİ ODADA KİŞİ BAŞI …Euro
TEK KİŞİ FARKI 200 Euro 
2-12 YAŞ ÇOCUK İNDİRİMLERİ 
2 BÜYÜK YANINDA GEÇERLİDİR. (100 Euro) 
Ödeme Şekli ve Gezi Ücreti: … Euro, Peşin Fiyatına 4 Taksit
(01 Ocak 2018 Tarihine Kadar 250 Euro ödeyerek Kayıt yaptıranlar için)
Taksitler: 05 Ocak 2018 … Euro, 05 Şubat 2018 … Euro, 
05 Mart 2018 … Euro, 05 Nisan 2018 … Euro


NOT: Acentamız, Yerel imkansızlıklar, Havayolundaki olası rötar, Hava Ve İklim Şartlarına Bağlı Olarak Programda Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.

BU GEZİNİN OPSİYONU 01 Ocak 2018 TARİHİNE KADARDIR. EN GEÇ 01 Ocak 2018 TARİHİNE Kadar 250 € İLE KAYITLAR YAPILACAKTIR.

Derneğimiz Saküder’in kültürel etkinlikler kapsamında 13 Nisan 19 Nisan 2018 tarihinde düzenleyeceği Orta Avrupa Kültür Gezisi’ne 250 € ödeyerek kaydını yaptıran katılımcılar, açıklanan gezi programını kabul eder ve harfiyen uygulamakla yükümlüdür. Ölüm ve Seyahatini Engelleyecek ciddi bir Sağlık sorunu dışında Mazereti olsa dahi gezi programından vazgeçilmesi durumunda katılımcının ödemiş olduğu 250 € iadesi kesinlikle yapılamaz ve katılımcı hak talebinde bulunamaz.

Saküder tarafından Budapeşte’de Sanat Galerinden özel davet yazıları katılımcılarımız adına sağlanacaktır. Bu davet yazıları ile tur acentası vize işlemleri için elçilikten randevu alacak ve işlemler yapılacaktır. Bu işlemler esnasında seyahatten vazgeçilmesi durumunda ise uçuş ücreti, otel rezerveleri ve gerekli organizasyonlar için kişi adına yapılan ödemelerde seyahatten vazgeçen kişinin yapmış olduğu ödemesinden kesilir. Geri kalan bakiyesi kişiye iade edilir. Her katılımcı bu açıklamayı kabul eder ve ödemelerini düzenli ödeyeceğini taahhüt eder.

Bu kültür gezimiz TÜRSAB’a bağlı profesyonel tur acentası tarafından gerçekleşecektir.

Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği Banka Hesabı (Para Birimi Euro)
IBAN: TR77 0006 4000 0024 2093 6122 30
İletişim: Ali Eser – 0554 413 81 70 / sakuder2005@gmail.com

Saküder Kuruluşunun 13.Yılında Anadolu’dan Esintiler Budapeşte Sanat Buluşması Resim Sergisi Açılışı 

Saküder Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneğimiz Kuruluşunun 11.Yılında Anadolu’dan Esintiler Budapeşte Sanat Buluşması resim sergisi açılışımız için 10 Ocak 2017 de Budapeşte’ye bir zat gidilerek galeri anlaşması yapılacaktır. Gerekli galeri anlaşması yapıldıktan sonra Galeri ismi açıklanarak sergimiz 15 Nisan 2018 saat:18.00’de açılacaktır. Bu sergide 25 ressam sanatçıya yer verilecektir. Düzenlenen serginin Özel Katalog Kitabı iki dilde yayınlanacaktır. Sergi açılışımıza Budapeşte Belediye Başkanı, Budapeşte Türk Büyükelçimiz, sanatçılarımız ve Budapeşte’de yaşayan sanatsever dostlarımız davet edilecektir. Sergi açılışımız basın huzurunda gerçekleşecektir.

Sergi Tarihi: 15 Nisan-15 Mayıs 2018
Sergi Açılışı: 15 Nisan- 2018 saat: 18.00
Müracaatlar: Başlamıştır. 01 Ocak 2018 tarihinde sona erecektir.

Sergiye Katılım Koşulları:

1.Saküder üyesi olmak ve aidat ödemesi bulunmaması
2.Sergimizin kataloğu Saküder Kültür Yayınları tarafından basılacaktır. Kataloğumuz Macarca ve Türkçe olmak üzere 2 dilde basılacaktır.
3.Katalogda her katılımcı sanatçıya 2 sayfa ayrılacaktır. Her katılımcı 2 adet eserle katılabilir.
4.Katalogda ve sergide 25 ressam sanatçıya yer verilecektir.
5.Eser boyutu 50x60 cm ve şase kasa tuval olmalıdır. Sanatçılar eserlerini seyahat sırasında bizzat paketleyip yanlarında taşımakla yükümlüdür ve sanatçılar, eserlerini yurtdışına çıkarmak için bulundukları ilde Resim Heykel Müzesi’nden eserlerini götürerek gerekli yurtdışı çıkış iznini bizzat alması gerekmektedir.
6.Sergi ve Katalog katılım bedeli olan 350 euro, Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği Banka hesabına yatırılacaktır. İş Bankası Kavaklıdere Şubesi Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği-IBAN: TR77 0006 4000 0024 2093 6122 30. Para birimi euro’dur. Katılımınızı bildirmek ve detaylı bilgi almak için lütfen arayınız.
7.Katalog ve sergiye kabul edilecek eserlerin sanatsal değer taşıması öngörülecektir.
8.Saküder Sanat Komisyonu'nun sergilenmeye uygun görmediği eserler kabul edilmeyecektir.
9. İstenilen bilgiler:
- Katalog 64 sayfa olup her sanatçıya 2 sayfa ayrılacaktır.
-Sanatçının 1 adet portre resmi
-100 kelimeyi geçmeyen standart özgeçmiş (100 kelime Türkçe ve Macarcaya çevrilmiş hali)
- 2 adet eserinin görseli 
-Eser teknik bilgileri (iki dilde)
-İstenilen dökümanlar eksiksiz ve istenilen zamanda teslim edilmelidir.
-Her katılımcı yeteri kadar davetiye ve katalog alacaktır.
-Sergilenecek eserlerin fotoğrafı ve bilgilerin tamamı.
10. 01 Mart 2018 tarihinden önce gönderilmesi gerekiyor, serginin son bulmasıyla satılmayan eserlerin Türkiye’ye dönüşünün sağlanması,kargo veya nakliye ücreti sanatçılar tarafından karşılanacaktır.(yaklaşık 100 euro)

WORD BELGESİNDE BULUNMASI GEREKENLER ile birlikte sakuder2005@gmail.com adresine 01 Mart 2018 tarihi akşamına kadar gönderilmesi gerekir.
A.Sanatçı özgeçmişi (Türkçe 100 kelime ve Macarcaya çevrilmiş hali )
B.Eser bilgileri (Örnek:Sahilde - Tual üzeri yağlı boya - 2018 -50x60)
-FOTOĞRAF BİLGİLERİ:
C.1 adet sanatçıya ait fotoğraf,yine uygun çözünürlükte olmalıdır.
Sanatçı fotoğrafı - eser fotoğrafları (jpg-tif) formatında yüksek çözünürlükte olmalıdır.
a. Fotoğraflar ışık yansıması olmayan doğal renkleri yansıtan bir ortamda yüksek kaliteli çekim yapabilen bir fotoğraf makinesi ile çekilmelidir.
b.Fotoğraflar en az 1 MB büyüklüğünde tercihen 3MB-15 MB arası büyüklükte olmalıdır.
c.Kayıt formatı (jpg ya da tif)olmalıdır.
Resimler 300 dpi olmalıdır.Bu şartlarda da yaklaşık olarak doküman boyutu 1 MB ila 10 MB arasındadır.
Her katılımcı yukarıdaki katılım şartnamesini kabul etmiş sayılır.Yukarıdaki istenilen özelliklerde gelmeyen bilgiler kesinlikle kabul edilmeyecektir.


Bu etkinliğe katılacak olan ressam üyelerimizin eserlerini seyahat esnasında kendisinin getirmesi önemle gerekmektedir. Bu sergimiz aynı zamanda Orta Avrupa Kültür Gezisi olarak gerçekleşecektir. Her katılımcı üyemiz koşulları yerine getireceğini kabul eder. Sergi katılım ücreti ve detaylar için iletişime geçiniz.
İletişim: 0554 413 81 70
E-mail:sakuder2005@gmail.com

 Okunma Sayısı : 2777         11 Aralık 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 44811

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.