SAKÜDER CUMHURİYET'İN KURULUŞUNUN 90.YILI ANISINA ATATÜRK ŞİİRLERİ ANTOLOJİSİ -2 YAYINLANIYOR

 / DUYURULAR

   Saküder-Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneğimiz "Cumhuriyet'in Kuruluşunun 90.Yılı Anısına Atatürk Şiirleri Antolojisi -2"yi yayınlama kararı almıştır.Cumhuriyetimizin 90.Yılında kalıcı bir eser bırakmak,gelecek nesillere örnek teşkil edecek kaynak kitap niteliği taşıyacak şekilde hazırlanacak olan antolojimize Türkiye genelinde şiir yazan şairlerimizin eserleriyle iştirak etmelerini ve bu hizmetimizi çevrelerine duyurmalarını sağlayarak antolojimizin daha geniş kapsamlı olmasını ümit ederiz.
Antolojimiz Saküder Kültür Yayınları'ndan yayınlanarak Türkiye genelinde kitabevlerinde,kütüphanelerde,okuma evlerinde,üniversite ve gerekli belediyelerin kütüphanelerine de gönderilmek üzere gerekli tanıtımlar yapılarak satışı sağlanacaktır.Ayrıca antolojimizde Gazeteci-Yazar Emin Çölaşan,Gazeteci-Yazar Bekir Coşkun ve Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden'in sunum yazıları ile şiirleri yer alacaktır.

Kitabın Adı:Cumhuriyet'in Kuruluşunun 90.Yılı Anısına Atatürk Şiirleri Antolojisi-2 
Kitabın Ölçüleri: 17,5 cm x 23 cm 
Kapak: Sert Mukavva üzeri sıvama kapak,4 renk
İç Kağıt: 90 gr 1.hamur,ayraçlı ve son bir formasında renkli Atatürk fotoğrafları yer alacaktır.

KATILIM KOŞULLARI:

1.Her şair bir sayfayı geçmeyecek şekilde 3 şiirle katılabilir.
2.Şairi anlatan 300 kelimeyi geçmeyen biyografi
3.1 adet orjinal vesikalık fotoğraf
4.İstenilen şiirler ve biyografi word ortamında 12 punto ile yazılarak,vesikalık fotoğrafla birlikte cd'ye kaydedilerek tarafımıza katılım ücreti dekontu ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.(çalışmalarda pdf dosyası kesinlikle istenilmemektedir.)
5.Katılım ücreti:100 TL,İş Bankası Ankara Kavaklıdere Şubesi IBAN: TR73 0006 4000 0014 2090 7649 69 hesabına 30.09.2014 tarihine kadar yatırılarak,Ankara dışından katılacak şairlerin cdlerinin Katip Çelebi Sok.2/1 Çankaya Ankara adresine kargo ile ulaştırılması gerekmektedir.Ankara'dan katılacak şairlerimiz Ali Eser'le irtibata geçerek cd'lerini elden teslim edebilirler.
6.Katılımcı şairlerimize antolojimiz yayınladığında katılım ücreti karşılığında 5 adet antoloji kitap verilecektir.
7. Antolojimiz yayınlandığında Ankara'da yemekli bir gece düzenlenerek antolojimizin basın huzurunda tanıtım galası yapılacaktır.Aynı etkinlik İstanbul'da da düzenlenecektir.
8.Antolojimize siyasi polemik içerikli şiirler alınmayacak olup,antolojimiz Atatürk,Cumhuriyet,bayrak,vatan gibi içerikler taşıyan şiirlerden oluşacaktır.

İletişim:
Tel: 0554 413 81 70
E-mail: sakuder2005@gmail.com


SAKÜDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI
                                   ALİ ESER

 Okunma Sayısı : 3133         20 Temmuz 2014

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 172197

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.