3.ULUSLARARASI KALECİK ÜZÜM FESTİVALİ'NDE SAKÜDER RÜZGARI

 / ETKİNLİKLER

Üzüm bağlarının kollarında gölgelediği binlerce yıllık tarihiyle medeniyetlere beşiklik etmiş "3.Uluslararası Kalecik Karası Üzüm Festivali" ile kendini uluslararası platformda her yıl emin adımlarla geliştiren bir ilçe Kalecik...

   Sabahın erken saatlerinde Saküder'in sanatçıları arabanın Kalecik'e doğru hareket etmesiyle otobüsün içinde yerlerini alarak şiir,müziğe coşkuyu da ekleyerek ilk programımızı otobüste gerçekleştirdik.

   Kalecik'e vardığımızda göğe uzanan Kalecik Kalesi ve Atatürk'ün büyük anıtı bizi karşılar gibiydi.Doğallığın cezbettiği sabahın erken saatlerinde insanların koşuşturması festivalin çekiciliğini gözler önüne seriyordu.

   İlçeyi gezip görmek özellikle de inci tanesi kara üzümün şaraba dönüştüğü halini görmek için şarap fabrikasında görsel ve ayrıntılı bilgiler aldık.

  Öğlen yemeğimizin ardından şiirin ve müziğin heyecan kokan,duyguların depreştiği programımızın saati yaklaşmıştı.Programın sunuculuğunu yapan Şair-yazar Semra İplikçi'nin sunumuyla, açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Saküder Başkanı Sevgi Eser konuşmasına şöyle başladı:"Burada sizlerle birlikte 3.Uluslararası Kalecik Karası Üzüm Festivali'nde beraber olmaya geldik.Bu festivalin Kalecik Halkı'na kutlu,mutlu,onurlu ve hayırlı olmasını dilerim."diyerek Eser konuşmasını sonlandırdı.


Kalecik Halkı'nı eğlencenin doruğuna çıkardı.

   Festivalin bir ayrıcalığı da vardı.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek,festival alanında Kalecik Belediye Başkanı Orhan Benli ile birlikte Saküder'in programını izlediler.

 
 Sayın Kalecik Belediye Başkanı Orhan Benli'nin halka yaptığı kısa konuşmasında "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek aramızda teşrif etmiştir.Kendilerini konuşma yapmak üzere sahneye davet ediyorum"dedi.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sahnede Kalecik Halkı'na yaptığı konuşmada festivalin hayırlı olmasını dileyerek,Büyükşehir Belediyesi'nin desteklerinin her zaman yanında olacağını belirtti.


  Konuşmasını teşekkür ederek sonlandıran Melih Gökçek Saküder Başkanı Sevgi Eser'i sahneye davet etti.Saküder Başkanı Sevgi Eser Kalecik Halkı ve Belediye Başkanı Orhan Benli'ye ithaf ettiği "Tarihi Kalecik" isimli şiirini okuyarak Kalecik Belediye Başkanı Orhan Benli'ye hediye etti.Halkın büyük beğenisini kazanan bu sürpriz güzel dostlukların pekişmesiydi.

 Okunma Sayısı : 5486         19 Ocak 2008
2.ANKARA KİTAP FUARINDA SAKÜDER İMZA GÜNÜ!!

Yazarlarımız AKM'de düzenlenen 2.Ankara Kitap Fuarı'nda eserlerini okuyucularına imzaladılar... 

  Devamı

3.ULUSLARARASI KALECİK ÜZÜM FESTİVALİ'NDE SAKÜDER RÜZGARI

Üzüm bağlarının kollarında gölgelediği binlerce yıllık tarihiyle medeniyetlere beşiklik etmiş "3.Uluslararası Kalecik Karası Üzüm Festivali" ile kendi... 

  Devamı

Atatürk Şiirleri Antolojisi'nin Tanıtım Gecesi

Saküder Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (Saküder Kültür Yayınları) 27.10.05 tarihinde saat 18.00 de Doğa Residence Otelde düzenlenen Ata... 

  Devamı

HALİL SOYUER ÖLÜMÜNÜN 4.YILINDA SAKÜDER T.S.M.KOROSUNUN SUND...

Bu toplantıda Türk Edebiyatı'na ölmez eserler kazandıran usta şair HALİL SOYUER ölümünün 4.yılında Saküder Türk Sanat Müziği Korosunun hazırlamış oldu... 

  Devamı

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 667006

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.