HALİL SOYUER ÖLÜMÜNÜN 4.YILINDA SAKÜDER T.S.M.KOROSUNUN SUNDUĞU KONSERLE ANILDI!!!

 / ETKİNLİKLER

SAKÜDER-Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği'nin geleneksel olarak düzenlediği "Her Zaman Şiir Vardı" adlı programının 2008 yılının ilk toplantısı 27 Ocak 2008 Pazar günü saat:14.00'de Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi'nde gerçekleşti.

   Bu toplantıda Türk Edebiyatı'na ölmez eserler kazandıran usta şair HALİL SOYUERölümünün 4.yılında Saküder Türk Sanat Müziği Korosunun hazırlamış olduğu Halil Soyuer eserlerinden oluşan konserle ve toplantıya katılan şairlerin okuduğu şiirlerle bir kez daha anıldı.            

Toplantının sunuculuğunu ZEYNEP KÖŞKER sunarken kısa bir açılış konuşması yaparak tüm katılımcıları selamlayıp,Halil Soyuer anısına 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti.
     
  Ali Eser güne hitaben konuşmasını yaparken "Değerli Gönüldostları Saküder'in artık geleneksel hale dönüştürdüğü "Her Zaman Şiir Vardı" adlı etkinliğimizin 2008 toplantısının ilkine HOŞGELDİNİZ!!!Bugün burada manevi kuvvetin büyük değerlerin içimize yansıyan ışığını hep beraber anacağız.Edebiyat ve şiirmizin büyük değerli ustalarından Halil Soyuer,Coşkun Ertepınar,Ahmet Tufan Şentürk ve yine geçtiğimiz günlerde yitirdiğimiz rubailerin şairi Hüseyin Yurdabak'ı saygı ve rahmetle anarken yine;onlar aydınlığın yolunda haklı yürüyen aydınlarımız,"Türküleri yakanlar yasaları yapanlardan daha güçlüdür." derken katledilişinin 15.yılında sevgi,saygı ve minnetle anılan Uğur Mumcu,Muammer Aksoy,Bahriye Üçok,Ahmet Taner Kışlalı,Necip Hamlemitoğlu,Ali Gaffar Okkan'ı Adalet ve Demokrasi Haftası'nda saygı,rahmet ve şükranla bir kez daha anıyoruz.Değerli Gönüldostları;Şimdi sizleri değerli üstadımızın yaşama açılan çerçevesinde Saküder Kültür Yayınları'ndan yayınladığımız "Kaz Dağı Etekleri'nden Ankara Doruklarına" adlı kitabına yazmış olduğum sunum yazımla,duygu ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum..." diyerek kitap hakkında detaylı bilgiler sundu.

Eser,"Değerli Gönüldostları;sürç-i lisan ettiysek affola,beni sabırla dinlediğiniz için teşekkür ederim." diyerek konuşmasını sonlandırdı.

   Ardından Köşker,Saküder Onursal Başkanı PROF.DR.İSA KAYACAN'ı,AHMET SEVGİ'yi ve ABDULLAH SATOĞLU'nu Halil Soyuer anısına birer konuşma yapmak üzere sırasıyla sahneye çağırdı.


 Okunma Sayısı : 2353         28 Ocak 2008
2.ANKARA KİTAP FUARINDA SAKÜDER İMZA GÜNÜ!!

Yazarlarımız AKM'de düzenlenen 2.Ankara Kitap Fuarı'nda eserlerini okuyucularına imzaladılar... 

  Devamı

3.ULUSLARARASI KALECİK ÜZÜM FESTİVALİ'NDE SAKÜDER RÜZGARI

Üzüm bağlarının kollarında gölgelediği binlerce yıllık tarihiyle medeniyetlere beşiklik etmiş "3.Uluslararası Kalecik Karası Üzüm Festivali" ile kendi... 

  Devamı

Atatürk Şiirleri Antolojisi'nin Tanıtım Gecesi

Saküder Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (Saküder Kültür Yayınları) 27.10.05 tarihinde saat 18.00 de Doğa Residence Otelde düzenlenen Ata... 

  Devamı

HALİL SOYUER ÖLÜMÜNÜN 4.YILINDA SAKÜDER T.S.M.KOROSUNUN SUND...

Bu toplantıda Türk Edebiyatı'na ölmez eserler kazandıran usta şair HALİL SOYUER ölümünün 4.yılında Saküder Türk Sanat Müziği Korosunun hazırlamış oldu... 

  Devamı

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 59251

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.