SAKÜDER AMASYA KÜLTÜR GEZİSİ 1-2 KASIM 2014

 / ETKİNLİKLER

   Merkezi Ankara'da,İstanbul'da şubesi olan uluslararası Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği SAKÜDER 31 Ekim,01-02 Kasım 2014 tarihlerinde şehzadelerin yaşadığı,evliyalar şehri,hattatlar diyarı,Ferhat ile Şirin'in aşkına efsane olan 7500 yıllık tarih ve kültür birikimine sahip,Cumhuriyetimizin temel taşlarının atıldığı Amasya İlimize bir kültür gezisi düzenlemiştir.
   Saküder Yönetim Kurulu kararı doğrultusunda,gezi esnasında 01 Kasım 2014 Saat 14.00'de Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser,İstanbul Şube Başkanı Ayşenur Özsankur,İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesi ressam Ayla Akyol ve gezide yer alan yaklaşık 17 dernek üyesi ressam sanatçılarımızla Amasya Belediye Başkanı Sayın Cafer Özdemir'i makamında ziyaret ettik.
Saküder Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser'in başkanlığındaki gezi heyeti bu ziyaret esnasında Belediye Başkanı Cafer Özdemir'den Amasya hakkında bilgiler alarak Sayın Başkan Cafer Özdemir'e 2009 yılından bugüne kadar Amasya halkına taktire şayan kalıcı hizmetler sunarak göstermiş olduğu başarılarından dolayı "Saküder'in 2014 Onur Ödülü"nü basın huzurunda Saküder Başkanı Ali Eser takdim etti.
   Saküder sanatçıları ödül töreninin ardından belediyeden ayrılarak gezi programına başlayarak Amasya Kalesi,Kızlar Sarayı,Kralkaya Mezarları,Hazeranlar Konağı,Aynalı Mağara,Bimarhane,Borabay Gölü,Amasya Mumyalar Müzesi,Ferhat ve Şirin Su Kanalı gibi kültürel özellikleri bulunan tarihi yerleri gezerek ardından Amasya Gözlek Kaplıcaları'na geçtiler ve buradan gezi heyeti 2 Kasım Pazar akşamı Ankara'ya hareket etmek üzere ayrıldı. 
Saküder kültür gezimizde Ali ESER,Ayşenur ÖZSANKUR,Ayla AKYOL,Nihal GÜRES,Süreyya PEKTAŞ,Gülsen AKARCAY,Müşeref ŞAHİN,Bader KINAY,Samiye ERDOĞAN,Sedat İŞÇİ,Gülüzar İŞÇİ,Pervin ÖZEN,Nermin KAMIŞOĞLU,Semahat ÇİN,Belma BOZALP,Saliha BALİ ve Esma BAYRAKTAR yer almıştır.

 Okunma Sayısı : 2692         01 Kasım 2014
2.ANKARA KİTAP FUARINDA SAKÜDER İMZA GÜNÜ!!

Yazarlarımız AKM'de düzenlenen 2.Ankara Kitap Fuarı'nda eserlerini okuyucularına imzaladılar... 

  Devamı

3.ULUSLARARASI KALECİK ÜZÜM FESTİVALİ'NDE SAKÜDER RÜZGARI

Üzüm bağlarının kollarında gölgelediği binlerce yıllık tarihiyle medeniyetlere beşiklik etmiş "3.Uluslararası Kalecik Karası Üzüm Festivali" ile kendi... 

  Devamı

Atatürk Şiirleri Antolojisi'nin Tanıtım Gecesi

Saküder Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (Saküder Kültür Yayınları) 27.10.05 tarihinde saat 18.00 de Doğa Residence Otelde düzenlenen Ata... 

  Devamı

HALİL SOYUER ÖLÜMÜNÜN 4.YILINDA SAKÜDER T.S.M.KOROSUNUN SUND...

Bu toplantıda Türk Edebiyatı'na ölmez eserler kazandıran usta şair HALİL SOYUER ölümünün 4.yılında Saküder Türk Sanat Müziği Korosunun hazırlamış oldu... 

  Devamı

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 301786

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.